Duży projekt dla firm MediaMarkt i Saturn

Prawie każdy ich zna, prawie każdy już coś od nich kupił - MediaMarkt i Saturn, najwięksi europejscy wykwalifikowani sprzedawcy elektroniki. Od maja zarządzamy nowym magazynem centralnym dla obu marek w Rosdorf koło Getyngi (Dolna Saksonia), skąd w przyszłości mają być zaopatrywane wszystkie sklepy MediaMarkt i Saturn w Niemczech.

Na powierzchni około 2000 m² przechowujemy wszystko, co przyspiesza bicie serca konsumentów: smartfony, laptopy, telewizory XXL czy inne innowacje produktowe, takie jak drony, gogle vr czy skutery elektryczne. Aby zapewnić sprawne działanie logistyki, dla wszystkich obszarów działalności tworzony jest zupełnie nowy zespół, który będzie liczyć do 300 osób.

Rekrutacja jest dużym wyzwaniem - także dla kolejnych faz ekspansji - dla której powołaliśmy grupę roboczą złożoną z sił wewnętrznych i zewnętrznych. Z myślą o przybyciu nowych kolegów i koleżanek opracowaliśmy koncepcję wdrożenia. Założyliśmy centrum szkoleniowe w Rosdorfie o powierzchni około 1300 m² i wprowadziliśmy indywidualne plany szkoleniowe.

Nasze działania obejmują pełną logistykę magazynową w ramach łańcucha dostaw: przyjmowanie towarów od dostawców, ich składowanie i kompletacje oraz pakowanie zgodnie z zapotrzebowaniem oraz działem terminowej dostawy do sklepów i partnerów online (np. Redcoon). Nasz specjalnie rozbudowany system zarządzania magazynem zapewnia wydajne procesy
i komunikuje się bezpośrednio z systemem ERP firmy Media-Markt i Saturn.

W ramach przygotowań pracowaliśmy już dla MediaMarkt i Saturn w Erfurcie. Tutaj prowadziliśmy pilotażowe miejsce pracy do testowania procesów i systemów IT, dopóki nowe centrum logistyczne nie będzie w pełni funkcjonalne.

W planach jest kolejna faza nowego krajowego centrum dystrybucyjnego - od roku 2022/23 kompleks będzie w pełni zautomatyzowany i wyposażony m.in. w najnowocześniejsze systemy magazynowania i transportu.

Galeria

Więcej aktualności

Wszystkie aktualności