Jak napisać CV?

1.2.2017

Jak napisać CV?

Życiorys jest Twoją wizytówką, która stanowi Twój pierwszy kontakt z firmą, w której chcesz pracować. Jego treść i to jak wygląda decyduje o tym, czy dostaniesz się do finału naboru. Dlatego przygotuj je starannie.

W życiorysie zawsze podawaj prawdziwe informacje i aktualne dane kontaktowe. Nie zapomnij sprawdzić czy numer telefonu i adres e-mail są prawidłowe. Jeśli chcesz dołączyć do życiorysu swoje zdjęcie, powinno być formalne, czyli takie, które przedstawia Cię jako pracownika. Nieformalne i prywatne zdjęcia nie są odpowiednie.

W swojej historii pracy zacznij od aktualnego zajęcia i postępuj do najstarszego. W każdym miejscu zatrudnienia wypisz nazwę pracodawcy, swoje stanowisko i datę początku i końca zatrudnienia. Dla każdego stanowiska pracy określ w punktach zadania i główne obowiązki, które wykonywałeś w pracy.

Podobnie postępuj z opisaniem edukacji. Wypisz czas początku i zakończenia edukacji oraz nazwę ukończonej szkoły i kierunek. Określ też rok ukończenia każdego szkolenia, kursu lub certyfikacji.

Umiejętności językowe wskazuj również zgodnie z poziomem wiedzy, nie należy się przeceniać, ale także obniżać swójego poziomu. Sprawdzimy to podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Życiorys powinien zawierać informacje dotyczące Twoich doświadczeń zawodowych. Jesteś dumny ze swoich sportowych osiągnięć? Czy masz ciekawe hobby? Informacje te również mogą być zawarte w życiorysie, lecz są dobrowolne.

Więcej aktualności

Wszystkie aktualności