To nie zabawa: Logistyka dla firmy Ravensburger

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele rzeczy – w tym spędzanie czasu wolnego. U producentów takich jak Ravensburger AG popyt gwałtownie rośnie: czy dotyczy to gier, puzzli czy książek. Odczuwamy to również my jako dostawcy usług logistycznych. Zaledwie rok po uruchomieniu nowego magazynu dla firmy Ravensburger, musieliśmy go rozbudować. Co więcej, mamy w planach już kolejne powiększenie powierzchni!

Prowadzimy nowy magazyn we wschodnich Czechach w kompleksie Ostrava Airport Multimodal Park w Mošnovie. Pomimo skutków pandemii Covid-19 udało nam się uruchomić magazyn zgodnie z planem w maju 2020 roku. Przechowujemy i przygotowujemy tam do wysyłki około 3500 artykułów, które otrzymujemy z zakładów w Ravensburgu i Poličce.

Początkowo pracowaliśmy dla Ravensburger na powierzchni 7000 m². Od maja, gdy rozbudowa została zakończona, magazyn dysponuje 11600 m² i około 17500 miejscami paletowymi. „Ze
względu na gwałtowny wzrost popytu firma Ravensburger znacznie rozszerzył moce produkcyjne w obu zakładach”, wyjaśnia Pavel Křížek, kierownik ds. logistyki w firmie Geis CZ. „To również zwiększyło zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową, którą dzięki rozbudowie byliśmy w stanie pokryć w krótkim czasie”.

Jednocześnie poszerzył się zakres naszych zadań: nasz zespół obecnie zajmuje się etykietowaniem i oznaczaniem towarów według poszczególnych krajów, przetwarza zwracany towar i wymienia uszkodzone folie opakowaniowe. Ponadto zajmujemy się również procedurami celnymi, ponieważ towary z Mošnova są obecnie wysyłane do około 60 krajów na wszystkich kontynentach.

Wolumen przesyłek wciąż rośnie, a wraz z nim zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową. Ze względu na wzrost oczekiwany w 2022 roku, przygotowujemy obecnie następną rozbudowę o kolejne 2300 m².

Galeria

Więcej aktualności

Wszystkie aktualności