Czeska nagroda LOG-IN w kategorii „Innowacyjny Projekt 2019“

8.12.2019

Grupa Geis odnosi logistyczne sukcesy również w Czechach. Europejskie doświadczenie zaprocentowało nagrodą LOG-IN w kategorii „Innowacyjny Projekt 2019“

Projekt i wdrożenie rozwiązań dla sklepu internetowego Babymarkt.de, przygotowany i wdrożony przez dział logistyki kontraktowej Geis Group, otrzymał nagrodę LOG-IN 2019 w kategorii „Innowacyjny Projekt 2019“ (Projektová inovace roku 2019). Nagrodę otrzymali przedstawiciele Grupy Geis na Forum LOG-IN, które odbyło się 21 listopada w Centrum Kongresowym O2 Universum w Pradze.

Log-in_oceneni_banner_GeisProjekt obejmuje kompletny projekt nowego magazynu, sprzętu, przepływu towarów i rozwiązań IT. Ciekawą częścią projektu jest na przykład przechowywanie mniejszych towarów. 3-kondygnacyjny system półek o powierzchni 3000 m² jest wyposażony w automatyczny sortownik. Składowanie chaotyczne drobnych towarów różniących się ale najczęściej zamawianych razem (np. koszulki - książki) znacznie przyspiesza proces kompletowania. Realizowanie zamówienia zaczyna się na najwyższym piętrze systemu. Pracownicy są wyposażeni w terminale mobilne ze skanerami na palec, które oprócz instrukcji kompletacji zamówienia pokażą im dokładny obraz właśnie dodawanego elementu, co zmniejsza wskaźnik błędów całego procesu. Skaner sortujący „wysyła” zamówienie do najbliższej pozycji w celu uzupełnienia towarów lub konsolidacji z brakującymi dużymi elementami w innej części magazynu. Zrealizowane kompletne zamówienia są automatycznie kierowane zgodnie z rodzajem przewoźnika i kierunkiem dostawy do poszczególnych pulpitów pakowania. Sprawdzone i zapakowane zamówienia są wysyłane przez sorter na odpowiednie rampy.

Dział logistyki kontraktowej przygotowuje we współpracy z klientami Grupy Geis inne interesujące rozwiązania, wykorzystując długofalową wiedzę specjalistyczną oraz przegląd najnowszych możliwości technologicznych i technicznych oferowanych przez współczesną logistykę. Dlatego oczekuje się, że Grupa Geis będzie reprezentowana i podczas następnych nagród LOG-IN.

Galeria

Więcej aktualności

Wszystkie aktualności