• 1948

  1948

  12 kwietnia 1948

  Hans Geis zakłada w miejscowości Bad Neustadt an der Saale firmę transportową. Pierwsze zlecenia przyjmuje od prywatnych klientów i dotyczą one przewozu mebli we wszystkich regionach powojennych Niemiec, które realizuje korzystając ze starego, wojskowego samochodu ciężarowego z generatorem holzgazu. Wkrótce jego usługami transportowymi zainteresowali się również klienci komercyjni. Hans Geis prowadzi usługi transportowe wielu rodzajów produktów, w tym: maszyn, drewna oraz owoców południowych.

 • 1950

  1950

  1950 - 1959

  W latach 50-tych Hans Geis rozszerza swoją flotę do 22 jednostek oraz zatrudnia 35 pracowników – łącznie z rodziną, która aktywnie angażuje się w działalność firmy. Duża liczba przewozów odbywa się na terenie Norymbergii, dlatego w 1959 roku właśnie w tym mieście zostaje utworzona pierwsza filia. Otwarcie nowej filii zapowiada rozpoczęcie przewozów przewidzianych rozkładem pomiędzy miastami Bad Neustadt oraz Norymbergią - stolicą Frankonii.

 • 1960

  1960

  1960 - 1969

  Lata 60-te są okresem wielkiej ekspansji firmy. 1 kwietnia 1963 roku Hans-Georg Geis dołącza do firmy swojego ojca jako spedytor. Firma Geis wchodzi na rynek magazynowy. W 1964 roku zostaje zbudowany pierwszy zakład przeładunkowy w Bad Neustadt zajmujący powierzchnię 300 metrów kwadratowych.

 • 1970

  1970

  1970 - 1979

  Rozwój nowoczesnej wysyłki: ważnymi obszarami biznesowymi staje się magazynowanie, komisjonowanie oraz spedycja. 1 marca 1971 roku młodszy syn Geisa, Wolfgang Geis, rozpoczyna pracę w przedsiębiorstwie jako ekonomista. Od samego początku firma Geis rozpoczyna inwestycje w nowoczesne środki pracy, takie jak technologia nadwozia wymiennego a w 1974 roku wprowadza przetwarzanie danych. W tym samym czasie Geis dąży do umiędzynarodowienia działalności swojej firmy i w 1975 roku po raz pierwszy wysyła towar statkiem do Singapuru.

 • 1980

  1980

  1980 - 1989

  Dekada charakteryzująca się tworzeniem obszernych sieci transportowych. W 1981 roku Geis uzyskuje zgodę agenta IATA a w 1982 roku otwiera swoje biuro na lotnisku w Norymberdze. W Singapurze z powodzeniem rozpoczyna swoją działalność firma Geis Cargo Far East, stanowiąca podstawę do dalszego rozwoju firmy Geis na terenie Azji. Dzięki współdziałaniu z IDS w 1989 roku, możliwe staje się stworzenie kompleksowego transportu lądowego w Europie.

 • 1990

  1990

  1990 - 1995

  Geis skupia się głównie na działalności na Wschodzie: w maju 1990 roku w mieście Orhdruf rozpoczyna działalność Thüringer Speditionsgesellschaft. Wraz ze stworzeniem Geistransport s.r.o. w 1991 roku, Geis rozpoczyna swoją aktywną działalność również na terenie Czech. W 1992 roku wspólnie z 17 partnerami Geis zakłada firmę ILS-EAST, stanowiącą spółdzielnię dla transportu wschodnioeuropejskiego. Geis wchodzi na czeski rynek paczek w 1994 roku przyłączając do organizacji firmę General Parcel Čechy.

 • 1996

  1996

  1996 - 2000

  Geis zakłada trzy przedsiębiorstwa, których działalność skupia się na złożonych projektach logistycznych: Geis Industrie-Service GmbH w Norymberdze, TSG Logistik GmbH w Turyngii oraz ISL s.r.o. w Czechach. W marcu 1999 roku Geis przejmuje firmę Geis AUTOPOST-EXPRES s.r.o., dodając osiem nowych lokacji na obszarze Czech. Przejęcie wszystkich biur Jack Maeder w Azji w maju 1999 roku wskazuje na wysoki poziom zaangażowania przedsiębiorstwa Geis w działalności na Dalekim Wschodzie.

 • 2001

  2001

  2001

  Wraz z przejęciem firmy Häring GmbH & Co. KG zajmującej się ładunkiem drobnicowym w Norymberdze, Geis Group staje się partnerem spółki kooperacyjnej ładunku drobnicowego IDS na terenie Norymbergii. Posiadając trzy lokalizacje w spółce IDS, działalność gospodarcza przedsiębiorstwa w zakresie usług drogowych umacnia się tym samym na ważnym gospodarczo obszarze środkowych oraz południowych Niemiec. Geis rozszerza również swoją sferę wpływów oraz udział systemów IT w obszarze biznesowym usług logistycznych.

 • 2002

  2002

  2002

  Następuje fuzja trzech czeskich przedsiębiorstw (Geistransport, ISL oraz Autopost-Expres) w jedną spółkę o nazwie Geis CZ s.r.o. Zatrudniając około 400 pracowników, firma Geis CZ oferuje swoim klientom punkty kompleksowej obsługi w 12 lokalizacjach: krajowe oraz międzykrajowe wysyłki, usługi logistyczne oraz paczkowe. Geis świadczy usługi drogą lotniczą i morską oraz logistyczne wraz z firmą SDV w ramach stworzonego wspólnego przedsięwzięcia Geis SDV.

 • 2003

  2003

  2003

  Wraz z przejęciem firmy Häring GmbH & Co. KG zajmującej się ładunkiem drobnicowym w Norymberdze, Geis Group staje się partnerem spółki kooperacyjnej ładunku drobnicowego IDS na terenie Norymbergii. Posiadając trzy lokalizacje w spółce IDS, działalność gospodarcza przedsiębiorstwa w zakresie usług drogowych umacnia się tym samym na ważnym gospodarczo obszarze środkowych oraz południowych Niemiec. Geis rozszerza również swoją sferę wpływów oraz udział systemów IT w obszarze biznesowym usług logistycznych.

 • 2004

  2004

  2004

  Geis kontynuuje ekspansję w 2004 roku: w październiku przedsiębiorstwo oficjalnie otwiera terminal wysyłkowy i logistyczny w Kürnach niedaleko Würzburga, podwajając w ten sposób swoje zdolności przeładunkowe w tym regionie. W lipcu Geis nabywa, znajdującą się w Würzburgu, firmę Spedition Max Schürger, która zostaje włączona do filli Geis na terenie Kürnach/Würzburg. W wyniku tego procesu filia słowacka Max Schürger zostaje również przyłączona do firmy Geis. Od tego momentu punkt mieszczący się w Bratysławie prowadzi działalność pod nazwą Geis SK s.r.o.

 • 2005

  2005

  2005

  Geis nadal korzysta z dogodnych warunków panujących na terenie Europy Wschodniej: w maju powstaje nowe centrum w gminie Modletice. Pozwoliło to na wzrost zdolności transportowej firmy Geis CZ w okolicy Pragi. W czerwcu firma Geis po raz drugi zdobywa nagrodę ‘Najlepsza Bawarska 50-ka“. W grudniu wszystkie punkty Geis Group, zlokalizowane w Niemczech, uzyskały po raz pierwszy certyfikat Normy Środowiskowej ISO 14001:2004. Firma Geis, jako jedna spośród niewielu firm logistycznych w Niemczech, posiadała certyfikowany system zarządzania środowiskowego.

 • 2006

  2006

  2006

  Od 1 stycznia następuje dalsza ekspansja: Geis Group przejmuje trzy przedsiębiorstwa, umacniając tym samym swoją długoterminową pozycję w Europie Środkowej. Pierwszą firmą była agencja spedycyjna Bischoff, zlokalizowana w Naila, oraz trzy inne filie. Drugą, słowacka firma TEN Expres, której działalność skupiała się na świadczeniu usług ładunku drobnicowego, paczkowego oraz usług logistycznych. Ostatnim przejętym przedsiębiorstwem była firma specjalizująca się w transporcie lotniczym i morskim Cantrans w Warszawie, Wrocławiu oraz Wiedniu.

 • 2007

  2007

  2007

  W czerwcu firma Geis po raz trzeci wygrywa nagrodę ‘Najlepsza Bawarska 50-ka. 12 września odbywa się uroczyste otwarcie nowej organizacji World Distribution Center (WDC) wraz z firmą Siemens Healthcare w Neu-Isenburg. Geis uruchamia zakład o powierzchni 18 000 metrów kwadratowych i prowadzi całą dystrybucję oraz logistykę zwrotną pod jednym dachem.

 • 2008

  2008

  2008

  Następuje ekspansja sieci w Niemczech oraz Czechach: w styczniu Geis oficjalnie uruchamia centrum logistyki i technologii w Forchheim. Jednocześnie Geis jest również reprezentowane przez filię w Satteldorf niedaleko Crailsheim: 1 kwietnia nastąpiło otwarcie terminalu towarowego. W lipcu firma General Parcel Čechy uruchomiła nowe centrum paczkowe w czeskim mieście Chomutovice koło Pragi. Najnowszy terminal logistyczny zostanie otwarty w listopadzie we Brnie.

 • 2009

  2009

  2009

  1 czerwca firma Bischoff International przejmuje transakcje z klientami od Militzer & Münch w Hof i Saalfeld, dotyczące krajowego transportu lądowego. Geis rozszerza obszar usług logistycznych w lipcu poprzez przejęcie firmy M&M logistics & trade GmbH oraz jej czterech punktów operacyjnych w Hof oraz Marktredwitz. Równocześnie Geis Group rozszerza zakres świadczonych usług poprzez przejęcie w sierpniu firmy opakowaniowej Georg Lechner GmbH w Oberhaching.

 • 2010

  2010

  2010

  Następuje dalszy rozwój firmy Geis Group: na początku czerwca firma Geis przejmuje działalność nowego magazynu producenta sprzętu ogrodniczego oraz leśnego Husqvarna Group w Ostrawie. Dystrybucja produktów w Czechach i Słowacji jest prowadzona przez firmę Geis. Ponadto przedsiębiorstwo Geis rozszerza swoją działalność w Europie Wschodniej przejmując 1 listopada czeską firmę Feico, specjalizującą się w świadczeniu usług logistycznych.

 • 2011

  2011

  2011

  W marcu Geis zwycięża bawarską nagrodę jakości, Bayerischen Qualitätspreis, w kategorii ‘Usługodawca zorientowany na biznes’. W kwietniu, w parku logistyki i technologii w Erlangen-Frauenaurach firma Geis Groups uruchamia pierwsze wieloużytkowe centrum logistyczne. Od kwietnia szwajcarska firma General Transport AG należy do przedsiębiorstwa Geis. Jej działalność skupia się głównie na logistyce projektowej. W październiku zostaje utworzony terminal logistyczny w punkcie w Kürnach.

 • 2012

  2012

  2012

  Na początku roku firma Geis uruchamia nową usługę: transport, magazynowanie, pozycjonowanie oraz instalacja sprzętu high-tech, np. skanery MRI, pochodzące z pojedynczego źródła. Na początku marca firmy Hans-Georg Geis i Wolfgang Geis otrzymują od DVZ nagrodę LEO w kategorii Biznes Roku. We wrześniu firma Geis finalizuje rozszerzenie działalności zakładu w Ohrdruf, która rozpoczyna działalność pod nazwą Geis Eurocargo GmbH.

 • 2013

  2013

  2013

  Cztery filie Geis znalazły się na liście 5 najlepszych firm w Rankingu Jakości IDS. Pod koniec czerwca firma Geis uroczyście otwiera nowe centrum paczkowe oraz załadunku drobnicy w Słowacji. 1 lipca firma Geis przejmuje filie Gochsheim/Schweinfurt, Norymberga i Ludwigsburg od firmy Logwin. Jednocześnie 1 lipca firma Geis przejmuje polską firmę Quehenberger z siedmioma punktami, która stanowi podstawę do stworzenia sieci obejmującej całą Polskę.

 • 2014

  2014

  2014

  1 stycznia firma Geis rozszerza swoją polską sieć przejmując trzy punkty oraz 80 pracowników firmy Logwin Solutions Poland. Na początku lipca przedsiębiorstwo Geis uroczyście otwiera nowe centrum logistyczne w mieście Seubtendorf w Turyngii. W Czechach, od połowy roku, Geis zapewnia największą prywatną sieć biur wysyłkowych w kraju, posiadając około 450 ‘Punktów Geis’. Od września filia w Satteldorf rozpoczyna działalność w nowym terminalu obsługi.

 • 2015

  2015

  2015

  Dwa przejęcia umożliwiają firmie Geis świadczenie wszystkich usług logistycznych na dużej części obszaru Polski: w styczniu firma Geis dokonuje przejęcia transportu lądowego oraz zawiera umowę z firmą ET Logistik, specjalizującą się w logistyce. Od marca, przedsiębiorstwo K-EX, jedna z największych firm świadczących usługi paczkowe oraz kurierskie w Polsce, zostaje włączona do Geis Group.

 • 2016

  2016

  2016

  Grupa Geis zmierza w Polsce intensywnie w kierunku optymalizacji systemów transportowych i usług w celu oferowania usług transportowych i logistycznych, identycznych z ofertą w pozostałych krajach, opierając się na odpowiednich technologiach i rozwiązaniach IT. Rozpoczęto budowę "serca“ polskiej sieci dystrybucyjnej: nowego HUBu oraz centralnej sortowni przesyłek kurierskich i paletowych niedaleko Strykowa w okolicach Łodzi, w samym centrum Polski na skrzyżowaniu dwóch głównych arterii komunikacyjnych A1 oraz A2.

 • 2017

  2017

  2017

  W Polsce pod jedną flagą. Od lutego 2017 wszystkie spółki Grupy Geis występują pod jedną marką – Geis. Usługi kurierskie zapewnia firma Geis Parcel PL Sp. z o.o., przewóz przesyłek spaletyzowanych i niespaletyzowanych oraz logistykę kontraktowa świadczy Geis PL Sp. z o.o. Grupa Geis zatrudnia w Polsce więcej niż 1200 osób w 36 oddziałach w jednym celu: by świadczyć kompleksowe usługi transportowe i logistyczne w konkurencyjnych cenach. Rebranding to nie tylko zmiana nazwy, to przede wszystkim nowa jakość. Nowy HUB oraz centralna sortownia oddane do eksploatacji w lutym, wyposażone w najnowocześniejszą technologię są tego dowodem.

Ta witryna używa plików cookie. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji akceptacji plików cookie, można znaleźć na stronie Polityka plików cookie
Zamknij