• 1945

  1945

  25 sierpnia 1945 r.

  W 1945 r. Hans Geis zakłada firmę przewozową z nazwiskiem w jej nazwie. Całym majątkiem firmy jest jedna staroświecka ciężarówka, którą za pożyczone pieniądze wykupuje od zaopatrzenia armii. Początkowo wspiera migrację osób we wszystkich regionach powojennych Niemiec. 12 kwietnia 1948 r. otrzymuje oficjalną zgodę starostwa i otwiera swoje pierwsze biuro na terenie sklepu z drewnem w Baumbachu.

 • 1950

  1950

  1950 - 1959

  W latach 50-tych Hans Geis rozszerza swoją flotę do 22 jednostek oraz zatrudnia 35 pracowników – łącznie z rodziną, która aktywnie angażuje się w działalność firmy. Duża liczba przewozów odbywa się na terenie Norymbergii, dlatego w 1959 roku właśnie w tym mieście zostaje utworzona pierwsza filia. Otwarcie nowej filii zapowiada rozpoczęcie przewozów przewidzianych rozkładem pomiędzy miastami Bad Neustadt oraz Norymbergią - stolicą Frankonii.

 • 1960

  1960

  1960 - 1969

  Lata 60-te są okresem wielkiej ekspansji firmy. 1 kwietnia 1963 roku Hans-Georg Geis dołącza do firmy swojego ojca jako spedytor. Firma Geis wchodzi na rynek magazynowy. W 1964 roku zostaje zbudowany pierwszy zakład przeładunkowy w Bad Neustadt zajmujący powierzchnię 300 metrów kwadratowych.

 • 1970

  1970

  1970 - 1979

  Rozwój nowoczesnej wysyłki: ważnymi obszarami biznesowymi staje się magazynowanie, komisjonowanie oraz spedycja. 1 marca 1971 roku młodszy syn Geisa, Wolfgang Geis, rozpoczyna pracę w przedsiębiorstwie jako ekonomista. Od samego początku firma Geis rozpoczyna inwestycje w nowoczesne środki pracy, takie jak technologia nadwozia wymiennego a w 1974 roku wprowadza przetwarzanie danych. W tym samym czasie Geis dąży do umiędzynarodowienia działalności swojej firmy i w 1975 roku po raz pierwszy wysyła towar statkiem do Singapuru.

 • 1980

  1980

  1980 - 1989

  Dekada charakteryzująca się tworzeniem obszernych sieci transportowych. W 1981 roku Geis uzyskuje zgodę agenta IATA a w 1982 roku otwiera swoje biuro na lotnisku w Norymberdze. W Singapurze z powodzeniem rozpoczyna swoją działalność firma Geis Cargo Far East, stanowiąca podstawę do dalszego rozwoju firmy Geis na terenie Azji. Dzięki współdziałaniu z IDS w 1989 roku, możliwe staje się stworzenie kompleksowego transportu lądowego w Europie.

 • 1990

  1990

  1990 - 1995

  Firma skupia się głównie na działalności na Wschodzie: w maju 1990 roku w mieście Orhdruf startuje Thüringer Speditionsgesellschaft. Wraz ze stworzeniem Geistransport s.r.o. w 1991 roku, Geis rozpoczyna pracę również na terenie Czech. W 1992 roku wspólnie z 17 partnerami Geis zakłada firmę ILS-EAST, stanowiącą spółdzielnię dla transportu wschodnioeuropejskiego. Dwa lata później Geis wchodzi na czeski rynek paczek, przyłączając do organizacji firmę General Parcel Čechy.

 • 1996

  1996

  1996 - 2000

  Geis zakłada trzy przedsiębiorstwa, których działalność skupia się na złożonych projektach logistycznych: Geis Industrie-Service GmbH w Norymberdze, TSG Logistik GmbH w Turyngii oraz ISL s.r.o. w Czechach. W marcu 1999 roku firma przejmuje Geis AUTOPOST-EXPRES s.r.o., dodając 8 nowych lokacji na obszarze Czech. Przejęcie wszystkich biur Jack Maeder w Azji w maju 1999 roku wskazuje na wysoki poziom zaangażowania przedsiębiorstwa Geis w działalności na Dalekim Wschodzie.

 • 2001

  2001

  2001

  Wraz z przejęciem firmy Häring GmbH & Co. KG zajmującej się ładunkiem drobnicowym w Norymberdze, Geis Group staje się partnerem spółki kooperacyjnej ładunku drobnicowego IDS na terenie Norymbergii. Posiadając trzy lokalizacje w spółce IDS, działalność gospodarcza przedsiębiorstwa w zakresie usług drogowych umacnia się tym samym na ważnym gospodarczo obszarze środkowych oraz południowych Niemiec. Geis rozszerza również swoją sferę wpływów oraz udział systemów IT w obszarze biznesowym usług logistycznych.

 • 2002

  2002

  2002

  Następuje fuzja trzech czeskich przedsiębiorstw (Geistransport, ISL oraz Autopost-Expres) w jedną spółkę o nazwie Geis CZ s.r.o. Zatrudniając około 400 pracowników, firma Geis CZ oferuje swoim klientom punkty kompleksowej obsługi w 12 lokalizacjach: krajowe oraz międzykrajowe wysyłki, usługi logistyczne oraz paczkowe. Geis świadczy usługi drogą lotniczą i morską oraz logistyczne wraz z firmą SDV w ramach stworzonego wspólnego przedsięwzięcia Geis SDV.

 • 2003

  2003

  2003

  Wraz z przejęciem firmy Häring GmbH & Co. KG zajmującej się ładunkiem drobnicowym w Norymberdze, Geis Group staje się partnerem spółki kooperacyjnej ładunku drobnicowego IDS na terenie Norymbergii. Posiadając trzy lokalizacje w spółce IDS, działalność gospodarcza przedsiębiorstwa w zakresie usług drogowych umacnia się tym samym na ważnym gospodarczo obszarze środkowych oraz południowych Niemiec. Geis rozszerza również swoją sferę wpływów oraz udział systemów IT w obszarze biznesowym usług logistycznych.

 • 2004

  2004

  2004

  Geis kontynuuje ekspansję w 2004 roku: w październiku przedsiębiorstwo oficjalnie otwiera terminal wysyłkowy i logistyczny w Kürnach niedaleko Würzburga, podwajając w ten sposób swoje zdolności przeładunkowe w tym regionie. W lipcu Geis nabywa, znajdującą się w Würzburgu, firmę Spedition Max Schürger, która zostaje włączona do filli Geis na terenie Kürnach/Würzburg. W wyniku tego procesu filia słowacka Max Schürger zostaje również przyłączona do firmy Geis. Od tego momentu punkt mieszczący się w Bratysławie prowadzi działalność pod nazwą Geis SK s.r.o.

 • 2005

  2005

  2005

  Geis nadal korzysta z dogodnych warunków panujących na terenie Europy Wschodniej: w maju powstaje nowe centrum w gminie Modletice. Pozwoliło to na wzrost zdolności transportowej firmy Geis CZ w okolicy Pragi. W czerwcu firma Geis po raz drugi zdobywa nagrodę ‘Najlepsza Bawarska 50-ka“. W grudniu wszystkie punkty Geis Group, zlokalizowane w Niemczech, uzyskały po raz pierwszy certyfikat Normy Środowiskowej ISO 14001:2004. Firma Geis, jako jedna spośród niewielu firm logistycznych w Niemczech, posiadała certyfikowany system zarządzania środowiskowego.

 • 2006

  2006

  2006

  Od 1 stycznia następuje dalsza ekspansja: Geis Group przejmuje trzy przedsiębiorstwa, umacniając tym samym swoją długoterminową pozycję w Europie Środkowej. Pierwszą firmą była agencja spedycyjna Bischoff, zlokalizowana w Naila, oraz trzy inne filie. Drugą, słowacka firma TEN Expres, której działalność skupiała się na świadczeniu usług ładunku drobnicowego, paczkowego oraz usług logistycznych. Ostatnim przejętym przedsiębiorstwem była firma specjalizująca się w transporcie lotniczym i morskim Cantrans w Warszawie, Wrocławiu oraz Wiedniu.

 • 2007

  2007

  2007

  W czerwcu firma Geis po raz trzeci wygrywa nagrodę ‘Najlepsza Bawarska 50-ka. 12 września odbywa się uroczyste otwarcie nowej organizacji World Distribution Center (WDC) wraz z firmą Siemens Healthcare w Neu-Isenburg. Geis uruchamia zakład o powierzchni 18 000 metrów kwadratowych i prowadzi całą dystrybucję oraz logistykę zwrotną pod jednym dachem.

 • 2008

  2008

  2008

  Następuje ekspansja sieci w Niemczech oraz Czechach. W styczniu Geis oficjalnie uruchamia centrum logistyki i technologii w Forchheim. Jednocześnie jest również reprezentowane przez filię w Satteldorf niedaleko Crailsheim. 1 kwietnia następuje otwarcie terminalu towarowego, a w lipcu firma General Parcel Čechy uruchamia nowe centrum paczkowe w czeskim mieście Chomutovice koło Pragi. Najnowszy terminal logistyczny zostanie otwarty w listopadzie w Brnie.

 • 2009

  2009

  2009

  1 czerwca firma Bischoff International przejmuje transakcje z klientami od Militzer & Münch w Hof i Saalfeld, dotyczące krajowego transportu lądowego. Geis rozszerza obszar usług logistycznych w lipcu poprzez przejęcie firmy M&M logistics & trade GmbH oraz jej czterech punktów operacyjnych w Hof oraz Marktredwitz. Równocześnie Geis Group rozszerza zakres świadczonych usług poprzez przejęcie w sierpniu firmy opakowaniowej Georg Lechner GmbH w Oberhaching.

 • 2010

  2010

  2010

  Następuje dalszy rozwój firmy Geis Group: na początku czerwca firma Geis przejmuje działalność nowego magazynu producenta sprzętu ogrodniczego oraz leśnego Husqvarna Group w Ostrawie. Dystrybucja produktów w Czechach i Słowacji jest prowadzona przez firmę Geis. Ponadto przedsiębiorstwo Geis rozszerza swoją działalność w Europie Wschodniej przejmując 1 listopada czeską firmę Feico, specjalizującą się w świadczeniu usług logistycznych.

 • 2011

  2011

  2011

  W marcu Geis zwycięża bawarską nagrodę jakości, Bayerischen Qualitätspreis, w kategorii ‘Usługodawca zorientowany na biznes’. W kwietniu, w parku logistyki i technologii w Erlangen-Frauenaurach firma Geis Groups uruchamia pierwsze wieloużytkowe centrum logistyczne. Od kwietnia szwajcarska firma General Transport AG należy do przedsiębiorstwa Geis. Jej działalność skupia się głównie na logistyce projektowej. W październiku zostaje utworzony terminal logistyczny w punkcie w Kürnach.

 • 2012

  2012

  2012

  Na początku roku firma Geis uruchamia nowe usługi: transport, magazynowanie, pozycjonowanie oraz instalacja sprzętu high-tech, np. skanery MRI, pochodzące z pojedynczego źródła. Na początku marca Hans-Georg Geis oraz Wolfgang Geis otrzymują od DVZ nagrodę LEO w kategorii Biznes Roku. We wrześniu firma finalizuje rozszerzenie działalności zakładu w Ohrdruf, która rozpoczyna działalność pod nazwą Geis Eurocargo GmbH.

 • 2013

  2013

  2013

  Aż cztery filie Geis znalazły się na liście 5 najlepszych firm w Rankingu Jakości IDS. Pod koniec czerwca firma Geis uroczyście otwiera nowe centrum paczkowe oraz załadunku drobnicy w Słowacji. 1 lipca firma Geis przejmuje filie Gochsheim/Schweinfurt, Norymberga i Ludwigsburg od firmy Logwin, a także polską firmę Quehenberger z siedmioma punktami, która stanowi podstawę do stworzenia sieci obejmującej całą Polskę.

 • 2014

  2014

  2014

  1 stycznia firma Geis rozszerza swoją polską sieć przejmując trzy punkty oraz 80 pracowników firmy Logwin Solutions Poland. Na początku lipca przedsiębiorstwo Geis uroczyście otwiera nowe centrum logistyczne w mieście Seubtendorf w Turyngii. W Czechach, od połowy roku, Geis zapewnia największą prywatną sieć biur wysyłkowych w kraju, posiadając około 450 ‘Punktów Geis’. Od września filia w Satteldorf rozpoczyna działalność w nowym terminalu obsługi.

 • 2015

  2015

  2015

  Dwa przejęcia umożliwiają firmie Geis świadczenie wszystkich usług logistycznych na dużej części obszaru Polski: w styczniu firma Geis dokonuje przejęcia transportu lądowego oraz zawiera umowę z firmą ET Logistik, specjalizującą się w logistyce.

 • 2016

  2016

  2016

  Grupa Geis intensywnie zmierza w kierunku optymalizacji systemów transportowych i usług w Polsce. Ważne jest, aby firma miała identyczną ofertę w każdym kraju i opierała się na odpowiednich technologiach i rozwiązaniach IT. W tym samym roku rozpoczęto budowę "serca“ polskiej sieci dystrybucyjnej - nowego HUB’u - w samym centrum Polski (w okolicach Łodzi) na skrzyżowaniu dwóch głównych arterii komunikacyjnych A1 oraz A2.

 • 2017

  2017

  2017

  Od lutego 2017 roku w Polsce, wszystkie spółki Grupy Geis występują pod jedną marką – Geis. Rebranding to nie tylko zmiana nazwy, to przede wszystkim nowa jakość. Nowy HUB oraz główna sortownia oddane do eksploatacji w lutym, wyposażone są w najnowocześniejszą technologię i są dowodem najwyższego poziomu świadczonych usług.